Kategória: Nezaradené

Aj Živé kvety zostávajú doma

Kultová bratislavská kapela Živé kvety vznikla v roku 1994 a má na svojom konte desiatky hudobných koncertov. Na jar v tomto roku mali pribudnúť ďalšie, avšak podobne ako aj ostatné hudobné skupiny,, aj Živé kvety svoju koncertnú šnúru zrušili. O vnímaní súčasnej situácie, o hudbe a plánoch do budúcna sme sa rozprávali s gitaristom kapely Živé kvety – Petrom Bálikom.

 

Na vašom webe informujete, že všetky jarné koncerty máte zrušené, ako väčšina z nás trávite svoj čas doma. Ako vnímate celú aktuálnu situáciu? Zvládate to?

Pravdupovediac, ani moc nie. Prednedávnom sa mi rozpadol vzťah, takže zažívam niečo ako dvojitú karanténu, pred vonkajším svetom a bez sveta, s ktorým som dva a pol roka žil. Je to skutočne na hlavu. Sedím sám doma a rozprávam sa s duchmi. Pomáha práca, knižky, gitara, bajk a Lidl. Teším sa na slnko a prvé teplé dni a na bajkové výlety do Karpát.

 

Zverejnili ste nahrávku piesne Plynúť, ktorá vznikla neštandardne – z vašich domov.
Prezradíte ako vznikol nápad a ako ste celé nakrúcanie zrealizovali?

Bol to nápad našej huslistky Agnes. V klube pod lampou nám ponúkli streamovací koncert, ale nakoniec sme usúdili, že je na to priskoro. Treba sedieť na riti doma a potom sa uvidí. Agnes prišla s tým, aby nahrali našu starú pesničku Plynúť. Textom sedí k tomu, čo teraz všetci prežívame. Každý svoj part spravil doma a popritom to nahral aj na video. Všetci sme si dali rúška, aby sme mali po rokoch na čo spomínať. Celé to zabralo možno dohromady dva dni, možno ani to nie. Vzniklo to veľmi prirodzeným spôsobom. Sme sami, ale zároveň sme spolu a je to na tej nahrávke cítiť.

Zdoj : https://www.facebook.com/zive.kvety
Zdoj : https://www.facebook.com/zive.kvety

 

Všetky kultúrne podujatia sú najbližšie zrušené. Určite však premýšľate a chystáte aktivity pre fanúšikov. Na čo sa môžu v budúcnosti tešiť?

Keď sa všetko zastaví, tak aspoň konečne môžeme dokončiť veci, na ktoré nemáme počas celého roka čas. Ja som napríklad teraz v karanténe dokončil spevník Živých kvetov. Už len obálka a je hotový. A možno konečne prišiel čas na kompiláciu našich rarít. V posledných rokoch sa nám nahromadilo veľa pesničiek mimo našich albumov, ktoré by som chcel dať pod jednu strechu, vrátane novej nahrávky Plynúť a Supernova Sessions.

 

Pieseň Plynúť, ktorá vznikla kompiláciou nahrávok z domovov každého z členov, si môžete vypočuť tu:

Share Tweet Pin It +1
Predchádzajúci článokOchotnícke divadlá II
Ďalší článok100. výročie založenia bratislavskej YMCY a návšteve Johna Motta

Žiadne komentáre

Pridajte komentár