Kategória: Mestské organizácie

Galéria mesta Bratislavy Online

Autor: Miriam Šlosárová

Po zbierkach Galérie mesta Bratislavy sa môžete, vďaka projektu Google Arts & Culture, virtuálne poprechádzať. Okrem toho vzdelávacie oddelenie galérie pripravuje pravidelne na svojom facebooku umelecké kvízy, ale aj tvorivé výzvy, do ktorých sa môže ktokoľvek zapojiť.
O tom, ako inštitúcia v týchto náročných dňoch funguje a čomu sa venujú jednotlivé profesie v galérii sme sa porozprávali s Mgr. Zuzanou Novotnou, z oddelenia komunikácie.

 

⦁ GMB prináša aj dnes zaujímavý obsah pre milovníkov nielen výtvarného umenia. Prezraďte nám, čo všetko ste pripravili a čo môžu virtuálni návštevníci galérie aktuálne zažiť?

V momentálnej situácii, keď nemôžeme našich návštevníkov privítať osobne v priestoroch galérie, sme pripravili viaceré online projekty. Či už je to ukážka zaujímavých diel z našich zbierok na Facebookovej stránke, alebo rôzne aktivity vzdelávacieho oddelenia – kvízy, krížovky a umelecké aktivity, ktorými sa môžete zabaviť v pohodlí domova. Pripravujeme tiež sériu krátkych videí, v ktorých priblížime nielen stále expozície, ale aj výstavy, ktoré sme pripravili pred „koronakrízou“, no nestihli sme ich ukázať verejnosti – takou je napríklad výstava famózneho Albína Brunovského.

Archív GMB

 

⦁ Ako vyzerá v súčasnosti pracovný deň v Galérii?

⦁ Viacerí z kolegov GMB majú možnosti pracovať z domu, no zároveň táto situácia je aj príležitosťou, ako sa venovať činnostiam, na ktoré nie je veľa času počas bežnej prevádzky. Napríklad upratať archív, spraviť drobné technické úpravy alebo sa pokojne venovať výskumu tém, ktoré sa doteraz odkladali.

Archív GMB

 

⦁ Čo Galérii priniesla táto krízová situácia? Je niečo, čo môžete hodnotiť, ako prínosné pre jej chod, či budúcnosť?

Doteraz sme boli zvyknutí, že návštevníci chodia za nami, no táto situácia nás povzbudila k tomu, aby sme viac pracovali na spôsobe, ako sprostredkovať naše diela, či aktivity takpovediac domov k návštevníkom.

 

⦁ Prezradili by ste nám, ako trávite tieto dni Vy?

⦁ V podstate pracujem ako za normálnych okolností, aj keď organizácia výstav je momentálne v útlme, stále sa nájde veľa, napríklad administratívnych vecí, ktoré je potrebné riešiť. S kolegami komunikujeme najmä mailom či telefonicky.

 

 

Tajnička krížovky, ktorú pripravila GMB je previazaná s postavou sochára Viktora Tilgnera. Vyskúšajte, či ju zvládnete vyriešiť! Pre ďalšie krížovky aj s možnosťou zapojiť sa do súťaže o knihy, sledujte FB galérie.

Krížovku si môžte stiahnuť tu

 

 

Share Tweet Pin It +1

Mohlo by vás zaujímať

Múzeum mesta Bratislavy Online

Publikované 4. mája 2020

Predchádzajúci článokK 95. výročiu výstavby Umelky
Ďalší článokMúzeum mesta Bratislavy Online

Žiadne komentáre

Pridajte komentár