Kategória: Spoza hraníc

Top miesta na svadobné fotenie nájdete kúsok od Bratislavy

Autor: Júlia Dobíšek

Ak plánujete svadbu a chcete na pekných snímkach zachytiť spoločné momenty pred týmto veľkým dňom, vedzte, že romantické kaštiele, zámky aj výhľady sa ukrývajú len kúsok za slovenskými hranicami. Netreba za nimi cestovať stovky kilometrov a to znamená jediné – viac času na fotografovanie.

Kone aj Dunaj

– 18 km od Bratislavy

Určite poznáte „ten vysoký kopec vpravo“, ktorý míňate cestou na nákupy do susedného Hainburgu. S výškou 346 m. n. m., a teda aj s perfektným výhľadom na okolitú krajinu, je Braunsberg vyhľadávanou víkendovou destináciou nielen pre Bratislavčanov. Tento vrch je dostupný chôdzou z viacerých záchytných miest, vrátane hainburského prístavu; pri fotografovaní však poteší možnosť vyviezť sa autom až na samý vrch, odkiaľ dovidíte na Devínsku Kobylu, Cyklomost slobody či rakúsky Schloss Hof. Na dobrodružné nevesty a ženíchov hore čaká aj malá drevená rozhľadňa. S trochou šťastia natrafíte v neďalekej ohrade dokonca aj na pasúce sa kone.

 

Pre odvážne nevesty čaká malá rozhľadňa. Zdroj foto: Donau.com

 

Fontána aj bludisko

– 28 km od Bratislavy

Dôverne známy zámok, viditeľný aj z Cyklomostu slobody v Devínskej Novej Vsi, po 15 rokoch oslavuje. A vy s ním, lebo ak sa rozhodnete pre fotografovanie v areáli Schloss Hofu, budete mať teraz o možnosť navyše – fotografovanie v čerstvo vynovenej barokovej záhrade. Tá s rozlohou 15 hektárov ponúka okrem siedmich terás aj labyrint či bludisko s vyhliadkovou plošinou. Zapózovať sa dá aj pri dvoch zrkadlovo postavených oranžériách alebo pri Veľkej kaskáde – fontáne, ktorá pravidelne „ožíva“ o 10.30 hod. V zámockom areáli sú aj kaplnka či barokové stajne so zvieratami. Zvečnenie romantických chvíľ vás vyjde 180 eur/hod. a termín si musíte vopred rezervovať.

 

Pohľad na barokovú záhradu, vynovenú podľa historických podkladov. Zdroj foto: Facebook zámku Schloss Hof

 

Kaštieľ aj jazierko

– 30 km od Bratislavy

Tí, čo obľubujú golf, alebo len hľadajú skutočne exkluzívnu lokalitu na predsvadobné fotografovanie, si zamilujú honosný komplex Princess Palace nachádzajúci sa v maďarskej obci Dunakiliti, vzdialenej od Bratislavy asi pol hodinu autom. V rezorte Princess Palace sa snúbia krásne zrekonštruovaný barokový kaštieľ spolu s hotelom a golfovým ihriskom s jazierkom. Maďarskí hostitelia v ňom organizujú rozprávkové svadby s nadštandardným rozpočtom. Nakoľko ide o súkromný rezort, fotografovanie v jeho priestoroch je spoplatnené a závisí na dohode so správcami rezortu. Výhodou však budú nespočetné možnosti; nevestine šaty aj ženíchov oblek môžu vyniknúť na zelených greenoch, pri jazere s fontánou aj pred rozprávkovým kaštieľom.

 

Zdroj foto: Facebook Pressburg golf clubu

 

Príroda aj história

– 38 km od Bratislavy

Vodné oázy, kúzelná príroda aj história na vás čakajú v rakúskom národnom parku, ktorého hranicu delí od Bratislavy len tok rieky Morava. Národný park Dunajské luhy, v origináli Nationalpark Donau-Auen, má cez 9600 hektárov a skutočne obdivuhodné miesta vhodné na netradičné svadobné fotografovanie. Za vstupnú bránu do prírodného unikátu možno považovať obec Orth an der Donau s nápaditým Zámkom Orth, v ktorom pravidelne organizujú exkurzie v slovenčine. Určite poslúži ako originálna kulisa; z Bratislavy sa k nemu dostanete autom po „starej ceste“ do 40 minút. Cestou domov sa oplatí zastaviť v areáli cisárskeho poľovníckeho zámku v obci Eckartsau, ktorá spadá do územia národného parku. Najmä v lete bude zámocká záhrada čakať na každý zaľúbený záber.

 

Vstup do zámockej záhrady je voľný. Zdroj foto: Facebook.com/pg/schlosseckartsau
Share Tweet Pin It +1

Mohlo by vás zaujímať

Predchádzajúci článokVšetky úžasné veci
Ďalší článokAj Bratislava má svoje „úžasné“ laboratórium

Žiadne komentáre

Pridajte komentár