Kategória: Komunitná Bratislava

Typická prešporská kuchyňa vtedy a dnes

Autor: Andy Sekanová

Tradičná bratislavská kuchyňa, to nie sú len vynikajúce bratislavské rožky, ktorých tajomstvo sme priblížili len nedávno v našom videoblogu. Je to množstvo známych i dnes už takmer zabudnutých špecialít, na ktorých si pochutnávali naši predkovia.

To najlepšie nielen zo Slovenska

Prešporská kuchyňa v sebe kombinovala to najlepšie z okolitých národných kuchýň a tiež sa tu miešali rôzne kultúrne vplyvy. Nielen celoslovenské (vďaka pomocniciam v domácnostiach z celého Slovenska, ktoré prinášali recepty na jedlá zo svojich domovov) ale i vďaka tomu, že Bratislava bola križovatkou medzinárodných obchodných ciest. Tak sa stalo, že súčasťou bratislavskej kuchyne sú rovnako bryndzové halušky, pirohy, zemiakové šúľance či pečená hus s lokšou ale i ryby a rôzne druhy mäsa často dochucované exotickými zmesami korenín. Napríklad taký langoš, dodnes populárny street food, sa k nám dostal až z Turecka. Najväčší vplyv na prešporskú kuchyňu však mala maďarská kuchyňa (segedínsky guláš či rôzne paprikáše úplne zdomácneli), rakúska s pravým viedenským rezňom a v neposlednom rade aj česká kuchyňa.

Poklady z Dunaja i okolia

Suroviny pre reštaurácie i bežné domácnosti dodával najmä Dunaj a okolité luhy. Množstvo druhov rýb a rakov, ktoré sú dnes kulinárskou vzácnosťou, bolo v minulosti dostupné pre široké vrstvy. Kaviár bol vďaka pohybu morských rýb hore tokom Dunaja v minulosti bežnou súčasťou domáceho menu. V kuchyni sa využívali i žaby a slimáky a ďalšie druhy zvierat, ktorých konzumácia dnes už nie je spoločensky prijateľná. Z tých čias sa zachovali recepty na žobrácky hundguláš (z psieho mäsa) alebo pytliackeho „zajaca“ (z mäsa mačky).

Vedeli ste, že prvú verejnú jedáleň otvorili v Bratislave v roku 1907? Sídlila na Konventnej ulici a už vtedy ponúkala na výber z viacerých jedál pre bohatších i chudobnejších zákazníkov. Tí bohatší, samozrejme, často navštevovali i klasické reštaurácie.

 

Zdroj foto: Andy Sekanová

 

Znovuzrodenie tradičnej kuchyne

Dnes zažíva prešporská kuchyňa svoje opätovné zrodenie. Ochutnávka tradičných bratislavských jedál je najmä pre zahraničných návštevníkov súčasťou cestovateľského zážitku. Rybie špeciality sú doménou reštaurácie Rybársky cech, ktorá bola otvorená v roku 1973 a s malými prestávkami je stálicou na bratislavskej gastroscéne. Reštaurácia vznikla na mieste, kde bol hostinec už v 14. storočí. Dnes si môžete v zrekonštruovaných priestoroch pochutiť najmä na rybích špecialitách, pripravených podľa tradičných receptúr ale i v súlade s modernou kuchyňou. Kuchári v Rybárskom cechu zastávajú filozofiu, že jeme aj očami, preto sú jedlá nielen chutné, ale aj dokonale naservírované. Ak máte chuť na tradičné dunajské špecialitky, napríklad raky, pripravia vám ich ochotne napriek tomu, že nie sú súčasťou bežného menu. A ak máte popri dobrom obede či večeri chuť na zaujímavosti o vodníkoch, prečítajte si čo-to najmä o tých bratislavských vo Vodníckych zvestiach.

 

Takto vám rybu naservírujú v Rybárskom cechu. Zdroj foto: Andy Sekanová

 

Bratislavské prívlastky

Množstvo receptov, podľa ktorých varíme dodnes aj doma, má v názvoch prívlastok „bratislavský“ či „prešporský“. Okrem v úvode spomínaných bratislavských rožkov sú to ďalšie sladké dobroty – bratislavské rezy a bratislavský závin, ale i mäsité recepty ako je bratislavský tokáň, prešporský paprikáš, obľúbené bratislavské pliecko, plnený prešporský kapor a napokon aj raňajková klasika – bratislavské párky.

Share Tweet Pin It +1

Mohlo by vás zaujímať

O histórii osvetlenia v Bratislave I.

Publikované 1. júna 2019

Predchádzajúci článokAj Bratislava má svoje „úžasné“ laboratórium
Ďalší článokV Korunovačnom foto–video pointe sa prenesiete do historickej Bratislavy

Žiadne komentáre

Pridajte komentár