Kategória: Mestská kultúra

V Korunovačnom foto–video pointe sa prenesiete do historickej Bratislavy

Autor: Janka Túry

Bratislava bola od roku 1563 do roku 1830 korunovačným mestom. V Dóme sv. Martina korunovali 10 kráľov, 1 kráľovnú (Máriu Teréziu) a 7 kráľovských manželiek. Súčasťou korunovačnej cesty kráľov bola Michalská brána. Dnes sa v tejto poslednej zachovanej bráne mestského opevnenia nachádza Múzeum zbraní, ale aj Korunovačný foto-video point, ktorý v spolupráci s Mestským múzeom Bratislava pripravil Bratislava Tourist Board (BTB) ako sprievodné podujatie festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019.

Staňte sa kráľom

Vo vstupnej miestnosti Korunovačného foto-video pointu nájdete neprehliadnuteľný autentický 3D model, ktorý návštevníkom priblíži ako vyzerala historická Bratislava s vyznačenou trasou korunovačného sprievodu. Autorkou modelu je Ing. Arch. Zdenka Šedivá, PhD.

 

3D model historickej Bratislavy. Korunovačná trasa je vyznačená farebnými strechami.

 

V dobovo zariadených priestoroch na poschodí Michalskej veže je pripravený špeciálny foto–video point, ktorý návštevníkom zabezpečí originálnu fotografiu alebo video. K dispozícii je hneď niekoľko dobových kostýmov a korunovačných insígnií – žezlá, koruny a „zlaté“ jablko. Zelená stena, pred ktorú sa návštevník postaví, zabezpečí možnosť zvolenia si rôzneho historického pozadia fotografie či videa. Fotografiu spolu s videom si môžete poslať na mail a fotku si na pamiatku aj vytlačiť.

 

Korunovačný foto-video point s rôznymi korunovačnými insígniami a dobové kostýmy.

 

Návštevník si môže zvoliť rôzne historické pozadie, v ktorom sa na fotografii či videu ocitne.

 

A takto vyzerá výsledok ?

Otváracie hodiny a vstupné

Michalskú vežu môžete navštíviť každý pracovný deň okrem pondelka od 10.00 do 17.00 hod., v sobotu a nedeľu od 11.00 do 18.00 hod. Vstupné v hodnote 5 € zahŕňa vyhliadku z Michalskej veže, prehliadku Múzea zbraní, Múzea farmácie – lekárne U červeného raka a návštevu Korunovačného foto-video pointu. Držitelia Bratislavskej karty majú zľavu 20 % a držitelia Bratislava Card City & Region majú vstup zadarmo. Korunovačný foto-video point je otvorený počas letnej sezóny 2019 od júna do septembra. Všetky potrebné informácie o Korunovačnom foto-video pointe sú dostupné na www.visitbratislava.com/fotopoint.

Share Tweet Pin It +1

Mohlo by vás zaujímať

Ako vnímajú súčasnú situáciu seniori

Publikované 20. mája 2020

Predchádzajúci článokTypická prešporská kuchyňa vtedy a dnes
Ďalší článokPetržalka oslavuje 100. výročie pripojenia sa k Bratislave

Žiadne komentáre

Pridajte komentár